2016 Returning State Qualifier/Place-winners

15-16
WT Name School Grade Division PLACE 
113 Brandon Fenton Elyria 2018 I 1
120 Drew Mattin Delta 2017 III 1
132 Kevon Freeman Lake Catholic 2018 II 1
152 Sean Sterling Dundee (MI) 2017 D3 1
152 Georgio Poullas Canfield 2017 II 1
152 Jesse Beverly Delta 2017 III 1
160 Kyle Lawson Olentangy Liberty 2017 I 1
160 Kaleb Romero Mechanicsburg 2017 III 1
182 Kaden Russell St. Ignatius 2017 I 1
189 Brenden McRill Davison (MI) 2017 D1 1
189 Brandon Whitman Dundee (MI) 2018 D3 1
106 Gabriel Tagg Brecksville 2019 I 2
113 Matt Fields Walsh Jesuit 2018 I 2
113 Greg Quinn Shadyside 2017 III 2
119 A.J. Facundo Davison (MI) 2018 D1 2 (SC-15)
120 Lamonte Chapman Fremont Ross 2018 I 2
132 Brady Barnett Milan Edison 2017 III 2
138 Moises Guillen Perrysburg 2017 I 2
138 Jake Martinez Licking Valley 2017 II 2
145 Sandro Ramirez Wauseon 2018 II 2
170 Trevor Lawson Olentangy Liberty 2018 I
195 Tony Bannister Wauseon 2017 II 2
195 Dalton Hoover Martins Ferry 2018 III 2
215 Eli Boulton Lowell (MI) 2017 D2 2
285 Kevin Vough Elyria 2017 I 2 (SC-15)
106 Brakan Mead Olentangy Liberty 2017 I 3
132 Corey Shie LaSalle 2017 I 3
138 Tanner Smith Mechanicsburg 2017 III 3
145 Trey Grenier Olentangy Liberty 2017 I 3
145 Colt Yinger Mechanicsburg 2018 III 3
182 Bubba Arslanian Aurora 2017 I 3
106 Gio DiSabato Hilliard Davidson 2018 I 4
106 Connor McCrone Lake Catholic 2019 II 4
106 Cole Mattin Delta 2019 III 4
120 Nick Henneman Oregon Clay 2017 I 4
130 Avery Mutschler Lowell (MI) 2019 D2 4
132 Connor Brady Olentangy Liberty 2019 I 4
135 Brian Case Davison (MI) 2019 D1 4
135 Tylor Orrison Dundee (MI) 2018 D3 4
160 David Kruse Lowell (MI) 2018 D2 4
160 David Crawford Canfield 2018 II 4
170 Sam Stoll Milan Edison 2018 III 4
182 J.T. Brown Elyria 2017 I 4
106 Jake Canitano Solon 2019 I 5
106 Dylan Burns Milan Edison 2018 III 5
113 Tyler Wetzel Mechanicsburg 2017 III 5
145 Jake Henderson Western Brown 2017 II 5
106 Zach Shupp Fairfield 2018 I 6
106 Jacob Decatur CVCA 2019 II 6
106 Zach Larue Manchester 2019 III 6
113 Hunter Ryan Lake Catholic 2018 II 6
120 Cody Moosman Anthony Wayne 2017 I 6
120 Matthew Taylor Ashland 2017 II 6
126 Austin Murphy Elder 2018 I 6
132 Jarrod Brezovec Aurora 2017 I 6
138 Jake Marsh Marysville 2018 I 6
145 Bryce Dempsey Lowell (MI) 2017 D2 6
145 Alex Motylinski Dundee (MI) 2017 D3 6
145 Alex Neuberger Milan Edison 2017 III 6
152 Andrew Sams Fairfield 2017 I 6
182 Dominic Cooper Canfield 2018 II 6
106 Lucas Byrd LaSalle 2019 I 7
120 Matthew Cardello CVCA 2018 II 7
138 Eric Beck LaSalle 2017 I 7
145 Sid Ohl Ashland 2017 II 7
285 Jon Spaulding Lakota East 2017 I 7
106 Jack Gorman Aurora 2019 I 8
113 Caleb Yates Anthony Wayne 2017 I 8 (SC-15)
152 Corey Bogan Mechanicsburg 2017 III 8
220 Hunter Bodkin Martins Ferry 2018 III 8
106 Brandon Lucas Western Brown 2018 II (SP-15) 
OUT Gunnar Carpenter Licking Valley 2018 II (SP-15)
103 Steven Garty Davison (MI) 2019 D1 SQ
103 Jeff Leach Lowell (MI) 2019 D2 SQ
106 Matt Zuckerman Elyria 2019 I SQ
106 Luke Hopkins Cuyahoga Hts 2019 III SQ
113 Alec Bailey Manchester 2018 III SQ
120 Andrew Garr Aurora 2019 I SQ
120 Derek Sharp Marysville 2017 I SQ
120 Jordan Rosselli Olentangy Liberty 2018 I SQ
120 Chase Sommers Uniontown Lake 2017 I SQ
120 Domenic Carfagna Columbus DeSales 2017 II SQ
120 Addison Fogle Licking Valley 2018 II SQ
120 Jordan Hamblin Western Brown 2018 II SQ
120 David Massey Woodridge 2018 II SQ
120 Alex Rhine Mechanicsburg 2017 III SQ (SP-15)
120 Jackson Muldrew Shadyside 2019 III SQ
125 Sam Russell Lowell (MI) 2017 D2 SQ
126 Marco Regalbuto Brecksville 2019 I SQ
126 Zach Furnas Olentangy Liberty 2017 I SQ
126 Mitch Skleres Lake Catholic 2017 II SQ
130 Ryan Schlak Davison (MI) 2017 D1 SQ
132 Walker Heard Marysville 2019 I SQ
132 Parker Utley Alliance 2018 II SQ
132 Hunter Yackee Wauseon 2018 II SQ
132 Eli Yoho Woodridge 2017 II SQ
132 Trey Combs Cuyahoga Hts 2017 III SQ
138 Jake Meredieth Elder 2017 I SQ
138 Sam Meddings Fairfield 2017 I SQ
138 Luke McKeon Lake Catholic 2018 II SQ
138 Derek Spears Western Brown 2019 II SQ
145 Hunter Perdue LaSalle 2017 I SQ
145 Cody Hawthorne Shadyside 2017 III SQ
152 Josh Herhold Perrysburg 2017 I SQ
152 Isaac Yoho Woodridge 2018 II SQ
160 Gabe Ellis Davison (MI) 2018 D1 SQ
160 Keigan Yuhas Lowell (MI) 2018 D2 SQ
160 Kyle Reinhart Dundee (MI) 2018 D3 SQ
160 Jadon Kinney Brecksville 2017 I SQ
160 Blake Wilson LaSalle 2018 I SQ
160 Cal Miller St. Ignatius 2017 I SQ
160 Eric Altman Western Brown 2018 II SQ
170 Ti'Ric Evans Elder 2018 I SQ
170 Brendan Price Elyria 2017 I SQ
170 Tristin Siemer Hilliard Davidson 2018 I SQ
170 Mark Kimbrell Kettering Fairmont 2017 I SQ
170 Micahel Baker LaSalle 2019 I SQ
170 Alec Forrer Midview 2017 I SQ
171 Kyle Motylinski Dundee (MI) 2018 D3 SQ
182 Anthony Perrine Nordonia 2017 I SQ (SP-15)
182 Dylan Rogers Delta 2018 III SQ
195 Jerrell Martin Alliance 2017 II SQ
220 Mark Gordon Mentor 2017 I SQ
220 Dylan Hartley Mechanicsburg 2017 III SQ
285 Mason Giordano Canfield 2017 II SQ
285 Dom Wallace Martins Ferry 2017 III SQ
120 Josh Breeding Elyria 2018 I SQ-15
126 Mauricio Barajas Wauseon 2018 II SQ-15
145 Connor Craig Elder 2017 I SQ-15
160 Colin Hoffman Delta 2017 III SQ-15
160 Tyler Speelman Nelsonville York 2018 III SQ-15
OUT Luke Strnad Brecksville 2017 I SQ-15