2018 Returning State Place-winners/Qualifiers

17-18 WT Name School Grade Division RANK  
106 Jacob Decatur CVCA 2019 II 1  
106 Casey Barnett Milan Edison 2021 III 1  
106 Jacob Moran Portage (IN) 2019 -- 1  
126 Asa Garcia Avon (IN) 2019 -- 1  
130 Josh Edmond Detroit Catholic Central (MI) 2020 D1 1  
132 Jordan Decatur CVCA 2019 II 1  
135 Derek Gilcher Detroit Catholic Central (MI) 2020 D1 1  
135 Stoney Buell Dundee (MI) 2021 D3 1  
138 Nick Burgard Ashtabula St. John 2019 III 1  
145 Victor Voinovich Brecksville 2021 I 1  
145 Kevon Davenport Detroit Catholic Central (MI) 2019 D1 1  
145 Austin Boone Lowell (MI) 2020 D2 1  
170 Carson Kharchla Olentangy Liberty 2019 I 1  
215 Easton Turner Detroit Catholic Central (MI) 2019 D1 1  
220 Tyler Stein Canfield 2019 II 1  
103 Nick Kohorn Lowell (MI) 2020 D2 2  
106 Kyle Rowan Perry (Lake County) 2020 II 2  
112 Tyler Swiderski Dundee (MI) 2021 D3 2  
113 Cole McComas Beaver Local 2020 II 2  
113 Dylan Shawver Elyria 2020 I 2  
126 Mick Burnett Elyria 2020 I 2  
130 Christian Killion Dundee (MI) 2020 D3 2  
135 Avry Mutschler Lowell (MI) 2019 D2 2  
152 David Cumberledge Ashtabula St. John 2020 III 2  
152 Cameron Amine Detroit Catholic Central (MI) 2019 D1 2 SC-16/17
285 Steven Kolcheff Detroit Catholic Central (MI) 2020 D1 2  
106 Lucas Uliano Olentangy Liberty 2021 D1 3 IA-3A
106 Caden Natale Perrysburg 2021 D1 3 MI-D4
120 Raymond Rioux Avon (IN) 2020 -- 3  
120 Jake Canitano Solon 2019 I 3  
125 Dominick Lamazzo Detroit Catholic Central (MI) 2021 D1 3  
138 Marco Regalbuto Brecksville 2019 I 3  
145 Jax Leonard Louisville 2020 II 3  
160 Ethan Hernandez Norwalk 2020 II 3  
170 Anthony D'Alesio Canfield 2020 II 3  
103 Austin Fietz Dundee (MI) 2021 D3 4  
106 Jack Stanley Brecksville 2019 I 4  
106 Garrett Lautzenheiser Louisville 2021 II 4  
113 Ray Adams Milan Edison 2019 III 4  
126 Jimmy Carmany Brecksville 2020 I 4  
132 Skyler Lasure Beaver Local 2020 II 4  
132 Colin Kreitzer Brownsburg (IN) 2019 -- 4  
135 Mark Shaeffer Detroit Catholic Central (MI) 2020 D1 4  
145 Beau Smith Beaver Local 2019 II 4  
152 Farouq Muhammed Elyria 2019 I 4  
160 Santino Kusic Bridgeport 2019 III 4  
160 Nevan Snodgrass Kettering Fairmont 2020 I 4  
106 Kysen Montgomery Brownsburg (IN) 2021 -- 5  
113 Gavin Ritter Wauseon 2019 II 5  
132 Caden Blust Tiffin Columbian 2019 II 5  
138 Andrew Garr Aurora 2019 II 5  
145 McCallister McAvoy Dundee (MI) 2019 D3 5  
152 Will McGhee Aurora 2019 II 5  
152 Donnell Washington Portage (IN) 2019 -- 5  
152 Kyle Ryder Tuslaw 2019 III 5  
170 Cole Hivnor Lake Catholic 2021 II 5  
195 Nick Crawford Canfield 2020 II 5  
220 Josh Bever Ashland 2019 I 5  
285 Tyler Connolly Marysville 2019 I 5  
119 Jonathon White Dundee (MI) 2019 D3 6  
120 Drake Campbell Brownsburg (IN) 2020 -- 6  
120 Brady O'Connor Indian Valley 2019 II 6  
126 Nolan Ray Wauseon 2020 II 6  
132 Jack Gorman Aurora 2019 II 6  
138 Jordan Keegan Milan Edison 2019 III 6  
145 Walker Heard Marysville 2019 I 6  
152 Billy Luft Newark Catholic 2019 III 6  
160 Xavier Torres Wauseon 2019 II 6  
182 Gabe Phillips Norwalk 2020 II 6  
182 Jake Loar Tuslaw 2019 III 6  
106 Michael Petrella Bishop Hartley 2020 II 7  
119 Dawson Jankowski Lowell (MI) 2020 D2 7  
120 Davin Rhoads Louisville 2021 II 7  
120 Brock Peele Portage (IN) 2019 -- 7  
138 Matt Zuckerman Elyria 2019 I 7  
140 James Fotis Lowell (MI) 2020 D2 7  
145 Nathan Conley Avon (IN) 2019 -- 7  
160 Justin Mayes, Jr. Bellevue 2021 II 7  
171 Jaxon Guinn Dundee (MI) 2020 D3 7  
285 Tyler Delooff Lowell (MI) 2020 D2 7  
106 Wiliam Doepker Elder 2020 I 8  
120 Kyle Petersen Aurora 2019 II 8  
125 Zeth Strejc Lowell (MI) 2021 D2 8  
130 Doak Dean Lowell (MI) 2021 D2 8  
132 Blake Saito Perrysburg 2020 I 8  
140 Logan Sanom Detroit Catholic Central (MI) 2020 D1 8  
145 Sam LoFaso Padua 2019 II 8  
189 Brendin Yatooma Detroit Catholic Central (MI) 2020 D1 8  
195 Griffin Rathburn Bishop Hartley 2019 II 8  
132 Jordan Crace Elyria 2019 I SC-17  
152 Connor Brady Olentangy Liberty 2019 I SP-16/17  
138 Jarrett Bischoff Wauseon 2020 II SP-17  
106 Shane Heil Berea-Midpark 2021 I SQ  
106 Ethan Fletcher Canfield 2021 II SQ  
113 Tyler Conley Avon (IN) 2021 -- SQ  
113 Pino Dipiero Berea-Midpark 2020 I SQ  
113 Jake Williams Massillon Perry 2020 I SQ  
113 Jimmy Balazy Padua 2019 II SQ  
113 Richard Hegedus Portage (IN) 2019 -- SQ  
113 Jack Haskin Toledo Whitmer 2021 I SQ  
120 Kyle Maville Oregon Clay 2019 I SQ  
126 Jack Collins Elder 2020 I SQ  
126 Michael Kucera Independence 2019 III SQ  
126 Dalton Burcher Indian Valley 2019 II SQ SP-16
126 Connor McCrone Lake Catholic 2019 II SQ SP-16/17
126 Mike Daly Oregon Clay 2021 I SQ  
126 Jamie Viront Tuslaw 2019 III SQ  
130 Jeff Leach Lowell (MI) 2019 D2 SQ  
132 Jake Visintine Ashland 2019 I SQ  
132 Adam Lenhoff Indian Valley 2019 II SQ  
138 Dylan Dodson Licking Valley 2021 II SQ  
138 Darese Sparkman Massillon Perry 2019 I SQ  
138 Brier Marthey Tuslaw 2020 III SQ  
140 Grant Ott Dundee (MI) 2019 D3 SQ  
145 Mason Kuneff Bridgeport 2019 III SQ  
145 Joseph Urso Detroit Catholic Central (MI) 2019 D1 SQ  
145 Brennan Shirley Tuslaw 2019 III SQ  
152 Jared Wright Beaver Local 2019 II SQ  
152 Ben Vanadia Brecksville 2021 I SQ  
152 David Reinhart Canfield 2019 II SQ  
152 Joey Simcoe Tiffin Columbian 2020 II SQ  
160 Jake Evans Elyria 2021 I SQ  
160 Troy Murphy Oregon Clay 2019 I SQ  
160 Cole Foor Watkins Memorial 2020 I SQ  
170 Carson Brewer Avon (IN) 2019 -- SQ  
170 Ethan Hatcher Brecksville 2020 I SQ  
170 Trent Davis Wauseon 2019 II SQ  
182 Jacob Meek Oregon Clay 2020 I SQ  
195 Colin McNamara Aurora 2019 II SQ  
195 Caleb Wood Fremont Ross 2019 I SQ  
195 Brodey Parsons Indian Valley 2019 II SQ  
195 Jarin Curtis Massillon Perry 2019 I SQ  
195 Alec Maroney Norwalk 2020 II SQ  
220 Jack Roesch Avon (Ohio) 2019 I SQ  
220 Kole Aubiel Claymont 2019 II SQ  
220 Breslin Walker CVCA 2020 II SQ  
220 Blake Robbins Louisville 2020 II SQ  
220 Ethan Smeagal Marysville 2019 I SQ  
220 Adam Luster Massillon Perry 2020 I SQ  
285 Kane Brossia Elmwood 2019 III SQ  
285 Max Millin Massillon Perry 2020 I SQ  
285 Michael Mather Uniontown Lake 2019 I SQ  
152 Derek Spears Western Brown 2019 I SQ-16  
113 Jarrett Warrington Claymont 2019 II SQ-17  
120 Ricardo Oviedo Perrysburg 2020 I SQ-17  
126 Andrew Branson Tiffin Columbian 2019 II SQ-17  
126 Tanner Donathan Western Brown 2019 I SQ-17  
132 Deshea Pettiford Fremont Ross 2019 I SQ-17  
160 Christian Blank Ashtabula St. John 2019 III SQ-17